Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

 

 

Translate this page

For Braille, large print or audio, please contact us.

Previous Governors

Name

Category

Appointment details

Date of appointment

Other positions of responsibility

Business interests/other governance roles

Relationships with other staff/governors

Mr Haydn Rees Jones  Co-opted (previously parent governor) Elected by parents then transferred to co-opted

Began September 2013 

Reappointed 2016

Term of office 4 years

Resigned October 2020

Chair of Governors

None

None

 Rev. Clive Todd  Foundation   Vicar of local parish

Began March 2014

Resigned April 2018

 

 None

None 

 Alison Galvin  Co-opted Invited by governors

Began October 2011

Term of office 4 years 

Resigned July 2018

 Vice Chair

None 

 None

 Ben Townsend  Co-opted  Invited by governors

Began July 2015

Term of office 4 years 

Resigned July 2018

 

 None

None  

     

 

 

 

 

 

Cookie Policy

This site uses cookies to store information on your computer.

Do you accept?